Gjimshiti vazhdon të jetë temë diskutimi në Itali

Nuk kanë fund polemikat pas ndeshjes mes Atalantës dhe Fiorentinës. Klubi bergamask ndjehet e vjedhur nga vendimet e gjyqtarit që dha tre penallti gjatë sfidës të mbyllur me fitoren 2-1 të skuadrës së qytetit të Firences, ashtu si edhe për vendimin për të anuluar një gol të Berat Gjimshitit kur shifrat ishin 0-0.

Por duket se gjyqtari Marini ka vepruar drejt në këtë sfidë, pasi ekspertët e moviolës të së njohurës “La Gazzetta Dello Sport”, i japin atij të drejtë në çdo vendim, sidomos në dy rastet ku përfshihet Gjimshiti.

“Në të 11-ën Gjimshiti shënon në rrëmujë, por VAR thërret drejtuesin e ndeshjes te monitori. I përket gjyqtarit në fakt të vlerësojë pozicionin jashtë loje të Zapata i cili kërcen duke mos arritur topin për pak centimetra, por duke patur një ndikim në zhvillimin e aksionit që çon te goli. Anulimi i golit është i drejtë.

Published
Categorized as Ballina

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *