Koeman flet para ndeshjes së Barcelonës ndaj Bayern

Përpara ndeshjes së Barcelonës në Ligën e Kampionëve kundër Bayern Munihut, trajneri Ronald Koeman ka folur në një konferencë për media.

Ai ka thënë se kjo sfidë do të jetë një sfidë shumë e rëndësishme pasi do të përpiqet të zhbëjë humbjen e shkaktuar nga i njëjti kundërshtar dy vite më parë.

Ai e filloi konferencën duke folur për cilësinë e kundërshtarit të planifikuar për të martën. Ai vlerësoi bavarezët dhe tha se do të ishte një lojë e vështirë.

“Bayerni është një ekip i madh, me lojtarë shumë me përvojë, dhe do të jetë një lojë shumë e vështirë, por ne kemi shpresa të mëdha. Ne luajmë në shtëpi dhe do të përpiqemi të marrim një rezultat të mirë ”, tha fillimisht holandezi.

Kur u pyet për ndryshimet në ekip dhe se si ato do të ndikonin në dinamikën e skuadrës, Koeman tha,

“Ka pasur ndryshime të mëdha në ekip dhe ne kemi nevojë për kohë, por futbolli nuk ju jep kohë.”

Humbja 8-2 e Barcelonës është ende e freskët në mendjen e shumë njerëzve dhe trajnerit iu kërkua të komentonte humbjen katastrofale dy vite më parë.

Published
Categorized as Ballina

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *