Manchester City shënon fitore minimale përballë Leicester City

Kampioni aktual i Anglisë Manchester City ka realizuar një fitore të madhe përballë Leicester Cityt, ndeshje kjo e zhvilluar në stadiumin ‘King Power’

Golin e vetëm në këtë sfidë e ka realizuar Bernardo Silva në minutën e 62, të takimit.

Pas kësaj fitore tani skuadra e Pep Guardiolës renditet në vendin e dytë në Premier Ligë me 9 pikë, ndërsa Leicester City e nënta me 7 pikë.

Ora 10:00 e të enjtes do ta gjejë parlamentin në seancë plenare nga ku kryeministri shqiptar do të shpalosë programin politik të qeverisjes për katër vjetët e ardhshëm.

Më pas kryeministri do t’i përgjigjet pyetjeve të deputetëve nga ku do të shihet edhe performanca e grupit të parlamentar të PD. Deri në orën 16:00 seanca do të vijojë me debate për atë çfarë do të paraqesë Edi Rama dhe ministrat e propozuar.

Published
Categorized as Ballina

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *