Shaqiri debuton për Lyonin me një asistime perfekt

Xherdan Shaqiri ka debutuar të dielën për skuadrën e tij të re Lyonin në fitoren e tyre me rezultat 3-1.

Ish-lojtari i Liverpoolit luajti nga minuta e parë dhe bëri një paraqitje të mrekullueshme deri në minutën e 75’ kur u zëvendësua nga Lucas Paqueta.

Në minutën e 64’ Shaqiri dha një asistim perfekt për Denayer i cili realizoi me kokë për 2-0.

Futbollisti i Ballkanit, Kushtrim Gashi i ftuar në emisionin ‘EKIPI A’ ka deklaruar që Ballkani shkon për fitore në Gjilan,ndeshjen që do ta luaj përballë Dritës.

Published
Categorized as Ballina

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *