Manchester City shënon fitore minimale përballë Leicester City

Kampioni aktual i Anglisë Manchester City ka realizuar një fitore të madhe përballë Leicester Cityt, ndeshje kjo e zhvilluar në stadiumin ‘King Power’ Golin e vetëm në këtë sfidë e ka realizuar Bernardo Silva në minutën e 62, të takimit. Pas kësaj fitore tani skuadra e Pep Guardiolës renditet në vendin e dytë në Premier… Continue reading Manchester City shënon fitore minimale përballë Leicester City

Published
Categorized as Ballina

Ronaldo reagon pas dy golave me Manchester Unitedin

Cristiano Ronaldo ka debutuar në mënyrën më të mirë me Manchester Unitedin duke shënuar dy gola në ndeshjen ndaj Newcastle. Ylli portugez ka shfrytëzuar profilin e tij zyrtarë në rrjetet sociale për të shprehur emocionet pas debutimit në “Old Trafford”. “Kthimi im në Old Trafford ishte vetëm një kujtesë e shkurtër pse ky stadium njihet… Continue reading Ronaldo reagon pas dy golave me Manchester Unitedin

Published
Categorized as Ballina

Loja Gjilani Dukagjini përfundon pa fitues

Ka përfunduar takimi mes Gjilanit dhe Dukagjinit, në kuadër të xhiros së tretë në Superligën e Kosovës. Dy skuadrat kosovare provuan për plotë 90 minuta, por të pafat për të gjetur golin, kësisoj takimi u mbyll pa gola. Gjilani ishte më kërkuese duke rrezikuar përmes Prognit dhe Shalës gjatë pjesës së parë, por u mungonte… Continue reading Loja Gjilani Dukagjini përfundon pa fitues

Published
Categorized as Ballina

Dallku flet pas barazimit ndaj Gjilanit, ka vërejtje për gjyqtarin e ndeshjes

Dukagjini ka fituar një pikë në udhëtim te Gjilani, duke luajtur baras 0:0, në kuadër të xhiros së tretë të Superligës. Pas ndeshjes, ka folur trajneri i Dukagjinit, Armend Dallku, i cili tha se kanë mundur të fitojnë tre pikë, derisa ka pasur vërejte edhe për arbitrit. “Në bazë të asaj që u krijua brenda… Continue reading Dallku flet pas barazimit ndaj Gjilanit, ka vërejtje për gjyqtarin e ndeshjes

Published
Categorized as Ballina

Lojtar Braithwaite mund ti mungojë klubit për 4 muaj

Futbollisti, i cili pritej të kthehej në fushë pas një dëmtimi të pësuar në ndeshjen e fundit të zhvilluar në LaLiga, u është nënshtruar testeve mjekësore dhe ka rezultuar që problemi i tij fizik është serioz. Vendimi për trajtimin e tij do të merret pas së hënës, por nuk përjashtohet mundësia që të përfundojë në… Continue reading Lojtar Braithwaite mund ti mungojë klubit për 4 muaj

Published
Categorized as Ballina

Berisha e Vojvoda përcjellin nga stoli fitoren e parë të Torinos

Portieri Etrit Berisha dhe mbrojtësi Mërgim Vojvoda kanë qenë në stol te Torino në ndeshjen që u zhvillua këtë të dielë ndaj Salernitanas. Torino fitoi me një rezultat të  thellë 4:0 në ndeshjen që i takoi xhiros së tretë të Serie A italiane. Kjo ishte edhe fitorja e parë e Torinos këtë edicion në elitën… Continue reading Berisha e Vojvoda përcjellin nga stoli fitoren e parë të Torinos

Published
Categorized as Ballina

Gjimshiti vazhdon të jetë temë diskutimi në Itali

Nuk kanë fund polemikat pas ndeshjes mes Atalantës dhe Fiorentinës. Klubi bergamask ndjehet e vjedhur nga vendimet e gjyqtarit që dha tre penallti gjatë sfidës të mbyllur me fitoren 2-1 të skuadrës së qytetit të Firences, ashtu si edhe për vendimin për të anuluar një gol të Berat Gjimshitit kur shifrat ishin 0-0. Por duket… Continue reading Gjimshiti vazhdon të jetë temë diskutimi në Itali

Published
Categorized as Ballina

Salah arrin në shifrën e 100 golave në Premier League

Mohamed Salah ka arritur të shënoi golin e 100-të në Premier League. Sulmuesi egjiptian shënoi golin e epërsisë për Liverpoolin në ndeshjen ndaj Leedsit. Këtë shifër jubilare sulmuesi i krahut e arriti në 164 ndeshje të luajtura, duke u bërë lojtari i pestë që më së shpejti arriti në shifrën e 100 golave. Liverpooli në… Continue reading Salah arrin në shifrën e 100 golave në Premier League

Published
Categorized as Ballina

Chelsea nuk gabon ndaj Aston Villës, triumfon bindshëm

Chelsea ka siguruar fitoren e radhës në Premier Ligë, duke mposhtur Aston Villën në “Stamford Bridge” me rezultat 3:0. Romelu Lukaku hapi llogaritë e ndeshjes në minutën e 15-të. Mysafirët u përpoqën të barazonin rezultatin në pjesën e parë, por portieri vendas Edouard Mendy i mohoi golin disa herë. Me të nisur pjesa e dytë,… Continue reading Chelsea nuk gabon ndaj Aston Villës, triumfon bindshëm

Published
Categorized as Ballina